Profilaktyka zdrowotna kluczowym aspektem strategii ESG. Podsumowanie debaty eksperckiej.
Zdrowie jest istotnym elementem zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego inwestowania oraz prowadzenia samorządów lokalnych. Skupiając się na aspekcie społecznym, tworzy się korzystne warunki pracy oraz wpływa się pozytywnie na lokalne społeczności.
Już we wtorek, 21 maja debata ekspercka na temat realizacji inicjatyw zdrowotnych
Zapraszamy na debatę ekspercką „Inwestowanie w profilaktykę zdrowotną: klucz do efektywnego działania lokalnych samorządów i element strategii ESG w przedsiębiorstwach. Alternatywne źródła finansowania programów i bezpłatne wsparcie w realizacji”.
Zapobieganie zakaźnym chorobom układu oddechowego. Praktyczne wskazówki i bezpłatne narzędzia dla pracodawców. Podsumowanie debaty.
Skąd pozyskać środki na realizację inicjatyw zdrowotnych? Jak zaplanować i przeprowadzić program zdrowotny, aby przyniósł on zamierzone efekty? Z jakich praktycznych narzędzi i dobrych przykładów warto korzystać?
Rozpoczęliśmy dziesiątką edycję projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”!
W 2023 roku już po raz dziesiąty realizujemy działania edukacyjne w ramach projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”. W tym roku skupiamy się przede wszystkim na zakaźnych chorobach układu oddechowego.
Dlaczego warto i jak skutecznie realizować programy profilaktyczne w miejscu pracy? Podsumowanie debaty.
15 czerwca odbyła się debata ekspercka p.t.: „Inwestycja w zdrowie jako dobra praktyka CSR - bądź pracodawcą odpowiedzialnym społecznie. Etapy i gotowe rozwiązania realizacji programów chroniących pracowników przed chorobami zakaźnymi”.
Dlaczego warto chronić osoby dorosłe przed pneumokokowym zapaleniem płuc?
W ramach działań edukacyjnych, wspólnie z naszym wieloletnim Partnerem wydawcą magazynu "Głos Seniora", stworzyliśmy materiał filmowy na temat korzyści z zaangażowania w profilaktykę pneumokokowego zapalenia płuc wśród osób starszych.
Już 15 czerwca zapraszamy na debatę ekspercką na temat realizacji programów zdrowotnych w miejscach pracy
15 czerwca w godz. 11:00-12:30 odbędzie się debata ekspercka pt.: "Inwestycja w zdrowie jako dobra praktyka CSR - bądź pracodawcą odpowiedzialnym społecznie. Etapy i gotowe rozwiązania realizacji programów chroniących pracowników przed chorobami zakaźnymi
Rozpoczęliśmy dziewiątą edycję projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”!
W 2022 roku kontynuujemy działania edukacyjne w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych skierowane do przedstawicieli samorządów oraz szeroko rozumianych pracodawców.
Jak skutecznie chronić pracowników przed chorobami zakaźnymi i skąd brać na to środki? - podsumowanie debaty
20 października 2021 r. odbyła się debata "Jak skutecznie chronić pracowników przed chorobami zakaźnymi w dobie panującej pandemii COVID-19 i dlaczego warto to robić? Praktyki CSR godne naśladowania".
Zapraszamy na debatę ekspercką na temat profilaktyki i promocji zdrowia w miejscach pracy
20 października 2021 roku odbędzie się debata "Jak skutecznie chronić pracowników przed chorobami zakaźnymi w dobie panującej pandemii COVID-19 i dlaczego warto to robić? Praktyki CSR godne naśladowania".
Podsumowanie debaty eksperckiej dotyczącej możliwości pozyskiwania środków finansowych na inicjatywy zdrowotne
7 września 2021 roku podczas debaty eksperci poruszyli m.in. temat sięgania po środki w ramach nowej perspektywy unijnej zaplanowanej na lata 2021-2027.
Zapraszamy na debatę ekspercką dotyczącą możliwości pozyskiwania środków finansowych na inicjatywy zdrowotne
7 września w godz. 11:00-12:30 odbędzie się debata ekspercka pt. „Fundusze Unijne w obszarze zdrowia - nowa perspektywa 2021-2027 oraz inne możliwości finansowania. Przydatne wskazówki i informacje dla samorządów i pracodawców".
Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego na temat projektu "Zdrowie Człowiek Profilaktyka"
Przygotowaliśmy dla Państwa krótki film prezentujący założenia naszej inicjatywy oraz dostępne na stronie internetowej materiały i narzędzia ułatwiające zaplanowanie, wdrożenie i ewaluację programów zdrowotnych.
Debata pt. Jak skutecznie chronić pracowników przed chorobami zakaźnymi w dobie panującej pandemii COVID-19 w ramach cyklu debat została przeniesiona na październik
Uprzejmie informujemy, że debata pt. Jak skutecznie chronić pracowników przed chorobami zakaźnymi w dobie panującej pandemii COVID-19 i dlaczego warto to robić? Praktyki CSR godne naśladowania, została przeniesiona na październik 2021r.
Rozpoczynamy drugą edycję cyklu eksperckich debat online
Zapraszamy na drugą edycję cyklu eksperckich debat online, które odbędą się pod wspólnym tytułem: „Profilaktyka chorób zakaźnych - praktyczne wskazówki dla samorządów, pracodawców i instytucji. Nowa rzeczywistość”.
Rusza ósma edycja projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”
W 2021 roku kontynuujemy działania edukacyjne w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych skierowane do przedstawicieli samorządów oraz szeroko rozumianych pracodawców.
Podsumowanie cyklu debat eksperckich w magazynie "Rynek Zdrowia"
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem magazynu "Rynek Zdrowia" (wyd. marzec -kwiecień 2021), w którym pojawiło się podsumowanie cyklu debat eksperckich zrealizowanych w ramach naszego projektu w 2020 roku.
Podsumowanie cyklu debat online zorganizowanych w 2020 roku
W ramach 7 edycji projektu, w 2020 roku, zorganizowaliśmy 5 debat online z udziałem ekspertów.
Odpowiedzialność za zdrowie - dobra praktyka CSR i element zrównoważonego rozwoju regionu – poradnik dla samorządów i pracodawców
W ramach naszego projektu we współpracy z ekspertami przygotowaliśmy poradnik CSR.
Profilaktyka chorób zakaźnych jako dobra praktyka CSR w firmach i samorządach - podsumowanie czwartej debaty
21 października 2020 r. odbyła się czwarta debata z udziałem ekspertów ds. zdrowia, przedstawicieli pracodawców i praktyków samorządowych.
Zapraszamy na czwartą z cyklu debat eksperckich - na temat profilaktyki chorób zakaźnych jako dobrej praktyki CSR w miejscu pracy i elementu zrównoważonego rozwoju regionu
Dyskusja z udziałem ekspertów ds. zdrowia, przedstawicieli pracodawców i praktyków samorządowych na temat roli i korzyści płynących z CSR.
"Zdrowie Człowiek Profilaktyka" partnerem III Forum Społecznej Odpowiedzialności Biznesu
Projekt „Zdrowie Człowiek Profilaktyka” dołączył do grona partnerów konferencji. Podczas wydarzenia przedstawiciel sponsora projektu zaprezentował kluczowe założenia naszej inicjatywy zachęcając do inwestycji w profilaktykę.
Pneumokoki, meningokoki oraz wirus grypy to jedne z priorytetów w profilaktyce chorób zakaźnych wśród pracowników ochrony zdrowia - podsumowanie drugiej debaty
23 września 2020 r. odbyła się druga debata ekspercka online z udziałem przedstawicieli środowiska medycznego i medycyny pracy.
Zapraszamy na drugą z cyklu debat eksperckich - na temat profilaktyki chorób zakaźnych wśród pracowników ochrony zdrowia w dobie pandemii COVID-19
Aktualne priorytety, wytyczne w profilaktyce chorób zakaźnych wśród pracowników ochrony zdrowia oraz możliwe rozwiązania zmierzające do ochrony białego personelu przed chorobami zakaźnymi w Polsce, będą głównymi tematami drugiej debaty online.
Pneumokoki i grypa głównymi priorytetami w profilaktyce chorób zakaźnych wśród seniorów - podsumowanie pierwszej debaty
16 września 2020 roku, odbyła się pierwsza debata ekspercka z udziałem przedstawicieli środowiska medycznego, samorządów i instytucji działających na rzecz seniorów.
Zapraszamy na pierwszą z cyklu debat eksperckich – na temat priorytetów w profilaktyce chorób zakaźnych wśród seniorów w czasie pandemii COVID-19
Aktualne wytyczne i priorytety w profilaktyce chorób zakaźnych wśród seniorów oraz możliwe rozwiązania zmierzające ochrony w Polsce osób starszych będą głównymi tematami eksperckiej debaty online.
Rozpoczynamy cykl eksperckich debat online
Odpowiadając na aktualne potrzeby społeczne dotyczące ochrony zdrowia ruszamy z cyklem spotkań, których tematem przewodnim będzie profilaktyka chorób zakaźnych w dobie pandemii COVID-19.
Rusza 7 edycja projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”
W 2020 roku, wychodząc naprzeciw ogromnej potrzebie społecznej kontynuujemy działania edukacyjne w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych.
Najwyższa w Polsce zachorowalność na boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu w województwie podlaskim
30 listopada 2019 roku razem z Zakładem Zdrowia Publicznego oraz Zakładem Higieny, Epidemiologii i Ergonomii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zorganizowaliśmy konferencję pt.:„Profilaktyka chorób cywilizacyjnych i zakaźnych w populacji pracującej.
Konferencja Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Rzeszowie
29 listopada 2019 roku odbyła się konferencja organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Rzeszowie.
Projekt Zdrowie Człowiek Profilaktyka na konferencji Polskiej Federacji Szpitali
28 listopada 2019 roku, w Nieporęcie odbyła się kolejna już edycja, Jesiennej Konferencji Programowej zorganizowana przez Polską Federację Szpitali, partnera naszego projektu.
Śląsk na drugim miejscu wśród regionów o najwyższej absencji chorobowej – debata ekspertów nad poprawą sytuacji
27 listopada we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy w Katowicach zorganizowaliśmy konferencję pt.: Profilaktyka chorób zakaźnych – proste kroki do sukcesu przedsiębiorstwa.
Święto Izby Przemysłowo- Handlowej
Edukowaliśmy podczas Święta Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie.
Projekt Zdrowie Człowiek Profilaktyka na Biznes Trendy 2019
22 listopada w Bydgoszczy odbyła się trzecia odsłona największej w regionie konferencji biznesowej BiznesTrendy2019. Celem spotkania było przedstawienie uczestnikom współczesnych trendów w działalności przedsiębiorstw i ich zastosowania w praktyce.
Spotkanie na temat profilaktyki chorób odkleszowych i innych chorób zakaźnych w miejscu pracy w województwie mazowieckim
20 listopada wraz z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Płocku oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gostyninie zorganizowaliśmy konferencję pt.: Profilaktyka chorób odkleszczowych i innych najczęstszych chorób zakaźnych.
Projekt Zdrowie Człowiek Profilaktyka na Święcie Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie
15 listopada, w Krakowie odbyła się 169. rocznica powstania Izby Przemysłowo-Handlowej.
Spotkanie na temat profilaktyki chorób w miejscu pracy w województwie lubelskim
6 listopada w Lublinie odbyła się pierwsza z jesiennej serii konferencji dedykowanych pracodawcom.
Edukowaliśmy podczas Ogólnopolskich Dni Medycyny Pracy w Szczecinie
W dniach 27-28 września 2019 roku w Szczecinie odbyły się Ogólnopolskie Dni Medycyny Pracy. Celem wydarzenia było przedstawienie znaczenia medycyny pracy w ochronie zdrowia pracowników.
Województwo podlaskie wciąż przoduje w liczbie zachorowań na choroby przenoszone przez kleszcze w tym kleszczowe zapalenie mózgu (KZM), stanowiące jedną z najczęstszych chorób zawodowych w Polsce. Konferencja w Białymstoku
Województwo podlaskie jako teren endemiczny jest szczególnie narażony na choroby odkleszczowe. W 2018 roku blisko 40% zakażeń KZM pochodziło z tego regionu. Sytuacja jest poważna, ponieważ KZM to w naszym kraju jedna z najczęstszych chorób zawodowych.
Edukowaliśmy podczas XXVIII Konferencji Zdrowych Miast Polskich
W dniach 25-27 września 2019 roku, w Krakowie odbyła się konferencja Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich. Była to już 28. edycja spotkania, której celem była dyskusja na temat możliwych rozwiązań zmierzających do poprawy warunków zdrowotnych.
Projekt Zdrowie Człowiek Profilaktyka na VI ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie
19 września 2019 roku, w Krakowie wzięliśmy udział w jednym z największych wydarzeń integrujących środowiska seniorów z całej Polski. W szóstej edycji spotkania wzięło udział prawie 2000 osób.
Konferencja dla przedstawicieli pracodawców zorganizowana wspólnie z siecią centrów medycznych Scanmed
17 września 2019 roku, w ramach naszego cyklu odbyło się spotkanie współorganizowane z siecią centrów medycznych Scanmed. Myślą przewodnią wydarzenia była profilaktyka chorób zakaźnych w miejscu pracy.
Spotkanie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego i pracodawców w Kłodzku
13 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyła się konferencja pt.: „Rola Jednostek Samorządu Terytorialnego i pracodawców w profilaktyce chorób zakaźnych. Priorytety zdrowotne dla województwa dolnośląskiego, wytyczne, dobre przykłady”.
Priorytety w zabezpieczeniu zdrowia i życia personelu medycznego w województwie wielkopolskim
Zabezpieczenie personelu medycznego przed chorobami zakaźnymi, zagrażającymi ich życiu w miejscu pracy to priorytet dla pracodawców w województwie wielkopolskim i jednocześnie temat spotkania zorganizowanego we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.
Województwo pomorskie przoduje w liczbie przypadków zakażeń pneumokokowych
Każdego roku na świecie umiera nawet kilka milionów ludzi z powodu infekcji pneumokokowych, a województwo pomorskie wciąż jest w ścisłej czołówce pod względem liczby zachorowań.
Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej dla przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego. Konferencja w Toruniu
3 czerwca w Toruniu odbyła się konferencja zorganizowana we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego związana za możliwością pozyskania środków z Unii Europejskiej dla przedsiębiorców.
Absencja chorobowa pracowników województwa mazowieckiego jest najwyższa w Polsce i wciąż rośnie
7 maja we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sierpcu oraz Fundacją Aby Żyć zorganizowaliśmy konferencję pt. Profilaktyka chorób odkleszczowych- proste kroki do zbudowania zdrowego miejsca pracy
Szkolenie dla farmaceutów w odpowiedzi na trudną sytuację epidemiologiczną w woj. pomorskim
Szkolenie zorganizowane wspólnie z Gdańską Okręgową Izbą Aptekarską oraz Wojewódzką Stacją Sanitarno - Epidemilogiczną w Gdańsku.
W 2018 roku zapadalność na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) i boreliozę na terenie województwa opolskiego była wyższa w porównaniu z danymi krajowymi. Konferencja ZCP w Opolu
Z danych epidemiologicznych Wojewódzkiej Stacji-Sanitarno Epidemiologicznej w Opolu wynika, że w minionych latach w województwie występowała większa liczba zachorowań na boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu w porównaniu z danymi krajowymi.
Ryzyko zawodowe personelu medycznego w miejscu pracy. Konferencja w Lublinie
Podczas konferencji, która odbyła się 28 października w Lublinie, środowisko medyczne oraz przedstawiciele szerokorozumianych pracodawców dyskutowali o profilaktyce chorób zakaźnych oraz o priorytetach zdrowotnych pracodawców z województwa lubelskiego.
Sesja edukacyjna w ramach cyklu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”
27 września odbyła się sesja dotycząca wykorzystania infrastruktury sportowej do współpracy z samorządowcami, pracodawcami i organizacjami pozarządowymi do programów aktywizacji fizycznej osób starszych.