Informacje dla samorządów

Podsumowanie konferencji

Profilaktyka zdrowotna kluczowym aspektem strategii ESG. Podsumowanie debaty eksperckiej.

Zdrowie jest istotnym elementem zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego inwestowania oraz prowadzenia samorządów lokalnych. Skupiając się na aspekcie społecznym, tworzy się korzystne warunki pracy oraz wpływa się pozytywnie na lokalne społeczności.

O tym, gdzie uzyskać bezpłatne wsparcie w realizacji programów zdrowotnych oraz jakie są alternatywne źródła finansowania mówili eksperci podczas debaty 21 maja bieżącego roku.

ESG stało się kluczowym narzędziem dla inwestorów, którzy chcą uwzględnić aspekty zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Firmy, starając się spełnić kryteria ESG, dążą do tworzenia wartości nie tylko dla akcjonariuszy, ale także dla społeczeństwa i środowiska naturalnego. 

Kwestia zrównoważonego rozwoju dotyczy również samorządów lokalnych. Troska o zdrowie całej społeczności poprzez wdrażanie programów zdrowotnych skutecznie wzbudza ich zaufanie do jednostek terytorialnych.  

Zakres tematyczny wydarzenia obejmował: 

  • Zdrowie jako element strategii ESG przedsiębiorstwa i element zrównoważonego rozwoju regionu 

  • Praktyczne aspekty finansowania programów zdrowotnych z funduszy europejskich – wskazówki dla samorządów i pracodawców 

  • Przykłady dobrze zrealizowanych inicjatyw 

  • Etapy i warunki skutecznej realizacji inicjatyw 

  • Innowacyjne narzędzia wpierające realizację programów

Przewidziana została także sekcja pytań, podczas której eksperci odpowiadali na przekazane wątpliwości oraz podawali dodatkowe informacje dotyczące omawianego materiału. 

W debacie wzięli udział:  

  1. Edyta Masłowska Parafian, ekspert ds. Funduszy Europejskich, dyrektor ds. finansowych i operacyjnychw Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ”.  

  1. Tomasz Prycel, ekspert w obszarze współpracy i tworzenia projektów zdrowotnych z jednostkami samorządu terytorialnego oraz programów polityki zdrowotnej. Dyrektor Zarządzający w Stowarzyszeniu CEESTAHC.  

  1. Lek. Paweł Wdówik, Konsultant Krajowy ds. Medycyny Pracy.   

  1. Marek Wójcik, ekspert ds. ochrony zdrowia, Pełnomocnik Zarządu ds. legislacyjnych wZwiązku Miast Polskich.  

W ramach projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka przygotowaliśmy gotowe modele oraz schematy wdrażania programów zdrowotnych. Na stronie www.pneumokokowezapaleniepluc.pl można znaleźć bezpłatne materiały na temat refundowanych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób powyżej 65. roku życia. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w debacie. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z Biurem Organizacyjnym. 

mail: sekretariat@zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl
tel. +48 515 315 332 


Link do retransmisji debaty: 

https://www.youtube.com/watch?v=2ydMTuikUHU&ab_channel=ZdrowieCz%C5%82owiekProfilaktyka

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem przygotowanym przez redakcję portalu Rynek Zdrowia:

https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Dlaczego-warto-inwestowac-w-profilaktyke-zdrowotna-Eksperci-o-kluczowym-elemencie-strategii-ESG,258891,1.html





Partnerzy:

Patronat medialny:

Projekt realizowany dzięki wsparciu: