Informacje dla samorządów

Aktualności

Premiera nowego poradnika dla samorządów nt. realizacji programów polityki zdrowotnej w ramach budżetu obywatelskiego

W ramach naszego projektu we współpracy z ekspertem ds. ochrony zdrowia przygotowaliśmy poradnik „Samorządowe programy polityki zdrowotnej i budżet obywatelski. Związek, który ma przed sobą przyszłość". Materiał ma na celu dostarczenie wiedzy dotyczącej realizacji programów polityki zdrowotnej w ramach budżetu obywatelskiego.

Chcąc jak najlepiej przybliżyć to zagadnienie, w poradniku udzieliliśmy odpowiedzi m.in. na pytania: jakie są podstawowe zasady i etapy tworzenia budżetu obywatelskiego? Jakie są zasady finansowania budżetu obywatelskiego? Jak weryfikowane są założenia projektów programów polityki zdrowotnej? Jak wybierany jest realizator programu?

W jaki sposób planować projekt do budżetu obywatelskiego, aby spełniał warunki programu polityki zdrowotnej? Czy istnieje możliwość dofinansowania programów polityki zdrowotnej ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia?

Niedostatki finansowe wymuszają większą aktywność w poszukiwaniu dodatkowych źródeł finansowania programów oraz większy zakres współpracy pomiędzy podmiotami i osobami zainteresowanymi działaniami prozdrowotnymi. Takim dobrym źródłem może być budżet obywatelski. Wierzymy, że przekazana w poradniku wiedza, ułatwi Państwu realizację potrzebnych i skutecznych inicjatyw zdrowotnych.

Materiał dostępny jest pod poniższym linkiem, z możliwością bezpłatnego pobrania: https://www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl/storage/app/media/uploaded-files/Katalog_BO_09_Pop_WWW%202.pdf

Partnerzy:

Patronat medialny:

Projekt realizowany dzięki wsparciu: