Informacje dla samorządów

Aktualności

X Europejski Kongres Gospodarczy, Katowice 14-16 maja

W dniach 14-16 maja w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyła się dziesiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress). To jedno z najważniejszych wydarzeń, podczas którego poruszane są problemy gospodarcze i społeczne Europy w globalnym kontekście. W ramach wydarzenia odbyło się ponad 150 sesji tematycznych, z udziałem 900 prelegentów, w tym mocną reprezentacją ekspertów z zagranicy, i rekordową liczbą 11,5 tys. gości.

W trakcie kongresu braliśmy udział w dwóch sesjach tematycznych z wykładami eksperckimi.

Tematem pierwszej sesji było: Zdrowie publiczne. Profilaktyka i edukacja. Podczas sesji, ekspert Michał Brzeziński z Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego omówił cele strategiczne i operacyjne Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 oraz rolę jednostek samorządu terytorialnego w profilaktyce wybranych schorzeń i edukacji zdrowotnej, a także istotną rolę szczepień ochronnych w Polsce.

W drugiej sesji p.t.: HR  w firmie – motywacje, relacje, efektywność z ramienia projektu udział wziął Bartosz Fogel, radca prawny.  Ekspert opowiadał o tym, jak tworzyć więź pracownika z firmą oraz jak skutecznie motywować pracowników. Poruszył również istotny temat absencji zawodowej: kosztów dla firmy z tym związanych oraz metodach dbania o zdrowie pracownika w celu ograniczenia jego nieobecności w miejscu pracy.

W trakcie 3-dniowego wydarzenia dla uczestników zainteresowanych tematyką programów profilaktyki zdrowotnej oraz możliwościami uzyskania dofinansowania ze środków UE, przygotowane zostało specjalne stoisko edukacyjne projektu. Nasi eksperci udzielali konsultacji, udostępniono także materiały edukacyjne w postaci poradników stanowiących kompendium wiedzy nt. programów profilaktycznych zarówno dla samorządów jak i pracodawców oraz pozyskiwania Funduszy Unijnych na projekty zdrowotne.
Partnerzy:

Patronat medialny:

Projekt realizowany dzięki wsparciu: