- Projekty pilotażowe i testujące w zakresie programów profilaktycznych zawierające m.in. komponent badawczy, edukacyjny oraz wspierające współpracę pomiędzy wysokospecjalistycznym ośrodkiem a lekarzami POZ oraz szpitalami, w celu przeciwdziałania zjawisku fragmentacji opieki nad pacjentem.
- Wdrożenie programów profilaktycznych dotyczących chorób będących istotnym problemem zdrowotnym regionu.
- Wdrożenie programów rehabilitacji medycznej ułatwiających powroty do pracy.
- Wdrożenie programów ukierunkowanych na eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy.
- Rozwój profilaktyki nowotworowej w kierunku wykrywania raka piersi, szyjki macicy i jelita grubego.
- Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci zagrożonych niepełnosprawnością i z niepełnosprawnościami.
- Wsparcie deinstytucjonalizacji opieki zdrowotnej nad osobami niesamodzielnymi, poprzez rozwój alternatywnych względem opieki instytucjonalnej form opieki nad tymi osobami.
Źródło: „Wytyczne w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze zdrowia na lata 2014-2020”, Warszawa, 8 grudnia 2016 r.
w celu uzyskania dofinansowania beneficjent (osoba starająca się o dofinansowanie) zobowiązany jest złożyć poprawnie wypełniony wniosek o dofinansowanie zgodnie z zasadami odpowiadającymi poszczególnym konkursom. w celu wyłonienia projektów, które zostaną dofinansowane, w pierwszej kolejności Komisja Konkursowa ocenia złożone wnioski pod względem formalnym tj. weryfikuje czy wszystkie pola wniosków zostały wypełnione w sposób zgodny z zasadami przedstawionym w instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie. Po zatwierdzeniu wniosków pod względem formalnym, Komisja Konkursowa ocenia wnioski pod względem merytorycznym, a następnie zatwierdza wnioski do dofinansowania.
- Informacje o projekcie.
- Informacje o beneficjencie.
- Opis projektu w kontekście właściwego celu szczegółowego PO WER zawierający wskaźniki rezultatu oraz wskaźniki produktu.
- Określenie grup docelowych.
- Listę realizowanych zadań wraz z uzasadnieniem potrzeby ich realizacji.
- Analizę ryzyka nieosiągnięcia założeń projektu.
- Trwałość i wpływ rezultatów projektu.
- Sposób realizacji projektu oraz potencjał, a także doświadczenie wnioskodawcy i partnerów.
- Sposób zarządzania projektem.
- Budżet projektu.
- Harmonogram realizacji programu.
Źródło: „Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach
PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ 2014-2020”,
Wersja 1.3, Warszawa, 22 marca 2016 r.