Informacje dla SAMORZĄDÓW

Podpowiadamy jak efektywnie wdrożyć, przeprowadzić, ewaluować samorządowy program polityki zdrowotnej oraz pozyskać środki na realizację działań z zakresu profilaktyki zdrowia – zachęcamy do zapoznania się i do korzystania z materiałów przygotowanych przez naszych ekspertów.

Fundusze Unijne 2014-2020 w sektorze ochrony zdrowia
- jak zdobyć środki finansowe na programy profilaktyczne.

Pobierz poradnik

O projekcie


Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością...

Hipokrates


Szanowni Państwo,

oddajemy w Państwa ręce serwis informacyjny – stworzony w ramach projektu edukacyjnego „Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka” – dot. zagadnień związanych z profilaktyką i promocją zdrowia w lokalnych społecznościach. Nasza inicjatywa służy zwiększeniu świadomości nt. znaczenia profilaktyki oraz korzyści wynikających z wdrażania programów polityki zdrowotnej przez samorządy, a także programów profilaktycznych realizowanych przez pracodawców i przedsiębiorców w miejscach pracy.

Przedstawiamy Państwu:

  • przykłady dobrze realizowanych programów oraz opinie praktyków, którzy wielokrotnie przeszli proces opiniowania,
  • informacje, jak „krok po kroku” wdrożyć samorządowy program polityki zdrowotnej,
  • metodologię pozyskiwania budżetu, w tym dodatkowych źródeł finansowania.

Ponadto prezentujemy:

  • schematy programów zdrowotnych,
  • szereg materiałów edukacyjnych, a wśród nich poradnik jak zdobyć Fundusze Unijne na programy profilaktyczne. 

Przygotowana przez nas mapa drogowa: od pomysłu i planu działań przez znalezienie partnerów (koalicjantów), uzyskanie pozytywnej opinii decydentów i zebranie funduszy na realizację programu polityki zdrowotnej, aż po jego ewaluację, pomoże Państwu bezpiecznie dotrzeć do celu. Mamy nadzieję, że zawarte w serwisie informacje okażą się przydatne oraz zainspirują Państwa do opracowania i wdrożenia wielu potrzebnych i ciekawych inicjatyw w gminach, powiatach i województwach. Bo – jak pokazują liczne przykłady i doświadczenia innych – w zdrowie warto inwestować!

Inwestując w profilaktykę zdrowotną bezpośrednio wpływamy na podniesienie jakości życia mieszkańców poszczególnych regionów. Zdrowi mieszkańcy to nie tylko poprawa sytuacji epidemiologicznej, ale także oszczędność dla budżetu gminy oraz, co bardzo ważne, zadowolenie i przychylność lokalnej społeczności.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami zawartymi w niniejszym serwisie, a także do uczestnictwa w organizowanych przez nas spotkaniach oraz do korzystania z przygotowanych przez naszych ekspertów materiałów edukacyjnych.

KAŻDY CZŁOWIEK, KTÓRY CHCE BYĆ ZDROWY, ROZUMIE ZNACZENIE PROFILAKTYKI.

Organizatorzy projektu edukacyjnego
„Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka”

Partner merytoryczny

Projekt Edukacyjny

Projekt realizowany dzięki wsparciu